K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kapsuła dla potomnych

0

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest dla wielu społeczności okazją do podejmowania różnorodnych inicjatyw. Ustka przygotowuje przesłanie dla potomnych, które ma być ujawnione za następne sto lat. Swój osobisty przekaz może dołączyć do niego każdy mieszkaniec miasta. Poniżej zamieszczamy apel władz Ustki w tej nietypowej sprawie.

Rok 2018 jest rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W Ustce zaplanowaliśmy wiele działań związanych z obchodami tej doniosłej rocznicy. Z tej też okazji zrodził się pomysł zrealizowania projektu pn. „Kapsuła Czasu”, który polegał będzie na napisaniu przez mieszkańców Ustki listów skierowanych do przyszłych pokoleń.

Piszący mogą być w różnym wieku począwszy od przedszkolaka do osób w wieku trzecim. List do Niepodległej może napisać każdy z nas, a jego tematem mogą być osobiste refleksje na temat życia i pracy w ojczyźnie i naszym mieście. Można w nim też zawrzeć marzenia i postulaty związane z kierunkami rozwoju Polski i Ustki lub odpowiedzieć na pytanie, co można byłoby zrobić, aby życie Polaków uczynić lepszym, piękniejszym i bardziej szlachetnym. To taki swoisty testament ludzi współczesnych dla przyszłych pokoleń ustczan.

Zamierzeniem autorów jest to, aby wszystkie listy zostały umieszczone w specjalnej skrzyni i zakopane na okres 100 lat, do czasu następnego pięknego jubileuszu, jakim będzie z pewnością 200-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wierzmy, że listy zostaną przez naszych następców odkryte na nowo i upublicznione np. w formie wystawy. W pojemniku zostaną umieszczone także symbole miasta, współczesna gazeta itp. Planujemy zakopać Kapsułę obok ratusza, gdyż w naszym przekonaniu budynek ten przetrwa kolejne stulecie. Jednakże otwarci jesteśmy na sugestie mieszkańców co do lokalizacji. Jeśli mają inne propozycje, zachęcamy do podzielenia się nimi. (tel. 59 8154 327, e-mail: [email protected])

Zachęcamy serdecznie do wysiłku, jakim będzie napisanie takiego listu. Listy, w kopercie, należy przekazać do Urzędu Miasta Ustka, do Wydziału Polityki Społecznej, pok. 03. Czekamy na nie do 31 października 2018r.

Zapraszamy wszystkich ustczan do włączenia się w ten projekt. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.