K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mostowa z dopłatą

0

Rozstrzygnięto przetarg na budowę chodnika przy ulicy Mostowej w Nowej Wsi Lęborskiej. Koszt wykonania inwestycji będzie wyższy niż zakładano.

W Nowej Wsi Lęborskiej ma być zbudowane około 320 metrów chodnika przy ulicy Mostowej. Rozstrzygnięto już przetarg na wykonanie tego zdania. Ofert firm były jednak wyższe od zakładanego kosztorysu, który opiewał na 121 tysięcy złotych.

Powiem uczciwie, że chyba w żadnym samorządzie, w żadnej gminie przetargi nie wychodzą zgodnie z kosztorysem – mówi Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. Inwestycje kosztorysowano w 2016 roku, a my na początku 2017. Teraz wzrosły koszty paliwa, robocizny i materiałów, dlatego wszystkie przetargi, które dochodzą do skutku to nie za tę kwotę, która jest przewidziana w budżecie. Są wyższe. Ja uważam, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Lepiej wykonać kawałek drogi, ścieżki czy chodnika, a nie czekać aż sytuacja na rynku się zmieni. Ona się nie zmieni.

Najbardziej korzystna z ofert zawierała sumę 133 tysięcy złotych. Ryszard Wittke podkreśla, że pomimo terenu zabudowanego kierowcy jeżdżą tam bardzo szybko. Mieszkańcy już dawno domagali się wybudowania tam chodnika i – zdaniem wójta – jest on tam bardzo potrzebny.

Inwestycja ma być wykonana do końca października tego roku. W planach jest również budowa chodników w innym rejonie Nowej Wsi Lęborskiej oraz kolejnych odcinków ulicy Mostowej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.