K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ofiara postrzału

0

Policjanci ze Słupska poszukują sprawców postrzelenia z wiatrówki 59-letniego mężczyzny. Śledczy proszą świadków o pomoc w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, 27 lipca, na ulicy Szczecińskiej. Wtedy to spacerujący 59-letni mężczyzna poczuł ostry ból w szyi i krew na karku. Na miejsce wezwano patrol policji oraz karetkę pogotowia. W szpitalu po opatrzeniu rany okazało się, że słupszczanin został trafiony śrutem z tzw. wiatrówki. Policja prowadzi teraz dochodzenie zmierzające do ustalenia sprawców popełnionego przestępstwa.

Zwracamy się z prośbą – mówi kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku. – Może ktoś spotkał sę z takimi sytuacjami w tym rejonie Słupska. Może ktoś ma informację na temat sprawcy tego przestępstwa. Prosimy o kontakt. Każda informacja, nawet anonimowa, będzie dla nas bardzo cenna. My ją sprawdzimy, a osobie informującej zapewniamy dyskrecje i anonimowość.

W ostatnich latach w Słupsku nie odnotowano przypadków postrzeleń z wiatrówek.

To zdarzenie ma charakter incydentu – zapewnia Robert Czerwiński. – Wcześniej, kilka lat temu dochodziło do sytuacji, gdy była wybita szyba w autobusie, ktoś strzelał na terenie Słupska. Policjanci bardzo szybko ustalili sprawców. W każdym przypadku sprawcy zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty i sprawy trafiały do sądów.

Śledztwo prowadzone jest po kątem przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.