K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wypadek na pasach

0

Dzisiaj (2 sierpnia) około godziny 9 na przejściu przez ulicę Andersa w Słupsku doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Przejeżdżającego przez ulicę rowerzystę potrąciła ciężarówka. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do wypadku doszło tuż przy rondzie u zbiegu ulic 11 Listopada i Andersa. Jak wynika z informacji podanych przez policjantów, 65-letni mężczyzna jechał ścieżką rowerową w kierunku Szczecińskiej. Następnie, przekraczając na pasach jezdnię, uderzył w bok ciężarówki.

Okazuje się, że kierowca ciężarówki zjeżdżając z ronda w kierunku ulicy Andersa nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście i dlatego doszło do tego zdarzenia – mówi kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku. – Na szczęście rowerzyście nic poważnego się nie stało. Został jednak zabrany do szpitala na obserwację.

Wstępnie ustalenia wskazują, że rowerzysta miał pierwszeństwo, które zostało wymuszone przez kierowcę ciężarówki. Policjanci apelują, aby na przejściach dla pieszych i jednośladów zachować zwiększona uwagę oraz zastosować się do zasady ograniczonego zaufania. Szczególnie teraz, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne mogące osłabić percepcję kierujących. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.