K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Niedziela u Karola

0

Letnie Garden Party u Karola staje się powoli tradycją i budzi coraz większe zainteresowanie nie tylko melomanów. W tę niedzielę będzie można wysłuchać plenerowego koncertu zespołu harmonijek ustnych Animato.

Już pierwsze koncerty trzeciej edycji Garden Party u Karola, cyklu finansowanego z słupskiego budżetu obywatelskiego, udowodniły, że ta inicjatywa trafiła w przysłowiowy punkt. Tegoroczna inauguracja plenerowego wydarzenia pod pomnikiem Karola Szymanowskiego stała się udziałem gospodarza, czyli Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara. Ustawione krzesełka, ławeczki i zieleńce skweru im. Jerzego Waldorfa zajęła spragniona estetycznych wrażeń publiczność. Energetyczna muzyka słupskiej orkiestry stanowiła dobrą introdukcję dla kolejnych koncertów i rokowała podobną, jeśli nie rosnąca frekwencję. Te przewidywanie potwierdziły się już tydzień później, kiedy miejsce przy Szymanowskim zajęli harfistka Barbara Witkowska i klarnecista Adrian Janda. Znów trudno było o miejsce w pobliżu plenerowej estrady, ale takie obrazki miały powtarzać się w każdą koncertową niedzielę.

Cykl sierpniowy Garden Party u Karola zainaugurowany zostanie w najbliższą niedzielę (5 sierpnia). Tym razem organizatorzy zaprosili do koncertowania zespół harmonijek Ustnych Animato. Marek Jaroszyński, Piotr Bieliński i Piotr Włodarczyk zaproszą melomanów do muzycznej podróży od klasyki po jazz i pop. Pierwsze dźwięki utworów w ich opracowaniu rozlegną się tradycyjnie już o godz. 12. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.