K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Teatralne ulice kurortu

0

Ten weekend będzie w Ustce stał pod znakiem sztuki teatru. Tym razem artyści nie będą gościli widzów w swoich scenicznych siedzibach, ale wyjdą do nich na ulice.

Z roku na rok Ustka coraz mocniej w sezonie turystycznym zaznacza swoją obecność na mapie kulturalno-rozrywkowej regionu. Do wielu imprez, które zdążyły już stać się tradycją, tego lata dołączył Festiwal Ulicznych Reakcji Artystycznych. Jego pierwsza edycja zapowiada się wyjątkowo ciekawie, ponieważ obok artystów scen teatralnych na ulicach zaprezentują swoje umiejętności także tancerze, kuglarze i żonglerzy ogniem. Jakby tego było mało do spróbowania swoich sił zaproszeni zostaną widzowie.

Postanowiliśmy w tym roku zaprosić artystów teatralnych, zaprosić kulturę nad morze – mówi Włodzimierz Wolski, naczelnik wydziału promocji UM Ustka. – Morze kojarzy nam się zazwyczaj z wypoczynkiem, lekkimi rozrywkami, w tym roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy festiwal teatralny. Przez sobotą i niedzielę, czyli 4 i 5 sierpnia, będzie można zobaczyć na ulicach miasta, na promenadzie i w porcie teatry nie tylko ze Słupska, czyli Nowy Teatr i Teatr Lalki Tęcza. Zaprosiliśmy też teatry Trójkąt z Zielonej Góry i Na Walizkach z Wrocławia oraz artystów z Trójmiasta. Wystąpią też iluzjoniści, kuglarze, będzie można pojeździć na monocyklu, a więc będzie bardzo dużo atrakcji.

Festiwal trwać będzie na usteckich ulicach w sobotę i niedzielę. Szczegółowy program znaleźć można na afiszach, na stronie internetowej miasta (www.ustka.pl) oraz w na naszej stronie redakcyjnej (www.kanal6.pl) w zakładce Varia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.