K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wnioskowy okres

0

Miejski Ośrodek Pomocy w Rodzinie rozpoczął kolejny nabór wniosków do programów 500 + oraz „Dobry Start”. Dokumenty można składać w budynku ośrodka przy ulicy Słonecznej lub drogą elektroniczną.

Można już składać wnioski w kolejnej turze programu 500 +. Jak zawsze, oprócz tradycyjnej formy papierowej, dokumenty można przesłać także za pośrednictwem internetu. W przypadku programu „Dobry Start” nabór wniosków rozpoczął się już miesiąc temu, ale formalności można było załatwić wyłącznie drogą elektroniczną. Od pierwszego sierpnia można to zrobić już w tradycyjny papierowy sposób.

Początek sierpnia to tradycyjnie już w MOPR-ze zwiększona liczba interesantów, ponieważ osoby składające dokumenty w tym czasie liczą na szybszą wypłatę – wyjaśnia Klaudiusz Dyjas, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku. – Ale nie ma takiej sytuacji, by ktoś, kto przyjdzie pierwszego sierpnia lub piętnastego dostał te pieniądze szybciej. Wszystkie osoby, które złoża wymagane dokumenty do końca sierpnia otrzymają wypłatę pieniędzy z programu „Dobry Start” do końca września. Natomiast osoby, które złożą wnioski we wrześniu czy też w październiku będą musiały poczekać. Ośrodek ma dwa miesiące, by wypłacić świadczenie.

Najwygodniej wniosek jest jednak złożyć za pośrednictwem internetu. Wystarczy mieć tylko konto bankowe i tam w prosty sposób przesłać wymagane dokumenty lub poprzez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i platformę Empatia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.