K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wakacyjny basen

0

Wyjątkowo w tym roku miejska pływalnia skróciła swoje wakacje i była czynna do końca lipca. Pomimo ciepłej i słonecznej pogody kryty basen przy ulicy Szczecińskiej nie świecił pustkami i cieszył niezłą frekwencją odwiedzających.

Od lat jedyna w Słupsku miejska pływalnia była zamykana na okres wakacji. Taki zabieg podyktowany był koniecznością przeprowadzenia prac konserwatorskich w basenowych nieckach. W tym roku na skutek mieszkańców miasto eksperymentalnie postanowiło wydłużyć czas pracy pływalni o jeden miesiąc, czyli do końca lipca. Specjalnie z tej okazji Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadził wejściówki w promocyjnych cenach. Szczególnie skorzystali na tym uczniowie szkół. Kupując bilet, można też było korzystać z basenu bez ograniczeń czasowych. Dodatkowo na pływalni pojawił się tor przeszkód, dedykowany najmłodszym pływakom. To przełożyło się na całkiem spore – jak na wakacje – zainteresowanie bazą SOSiR-u przy ulicy Szczecińskiej. Dziennie na basen sprzedawano ponad 50 wejściówek, a przez cały lipiec obiekt odwiedziło 1.680 osób.

Wiadomo już, że w podobnym kierunku miasto pójdzie również podczas ferii zimowych – wtedy z basenu także będzie można korzystać po zakupie biletów w promocyjnych cenach. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.