K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzwonki i klang silników

0

Motoryzacja będzie królowała w Łebie przez najbliższe kilka dni. Swoją obecność w nadmorskim kurorcie zaznaczą także rowerzyści. I to w sposób szczególny, bo próbą bicia rekordu Polski w jednoczesnym dzwonieniu rowerowymi dzwoneczkami.

W piątek w Łebie rozpoczyna się przedłużony motoryzacyjny tydzień. Już od jutra na ulicach kurortu będzie można zobaczyć samochody amerykańskiej produkcji i kultowe garbusy. Zlot tych pojazdów rozpocznie się w piątek (10 sierpnia), ale wielu uczestników zapowiedziało swój przyjazd przynajmniej dzień wcześniej. Ta impreza na Inter Campie potrwa do niedzieli, a już w poniedziałek miejsce amerykańskich legend i garbatych volkswagenów zajmą motocykle. Tego dnia rozpocznie się Bike Week Łeba 2018, największy zlot motocyklistów nad Bałtykiem. To już ósma edycja tej cieszącej się coraz większym zainteresowaniem imprezy. Organizatorzy odnotowują w tym roku rekordową liczbę zgłoszeń nie tylko z Polski, ale i zza granicy.

Nietypowym wydarzeniem tygodniowego zlotu będzie na pewno próba bicia rekordu Polski w jednoczesnym dzwonieniu rowerowymi dzwoneczkami. Uczniowski Klub Sportowy Reden działający przy Szkole Podstawowej nr 29 w Chorzowie przebywa na obozie w Łebie i postanowił włączyć się w Bike Week. W końcu bicycle to protoplasta bika. Kadra i uczestnicy obozu chcą w ten sposób uczcić rocznicę 150-lecia nadania praw miejskich miastu Chorzów. Rekordowa próba odbędzie się 15 sierpnia na terenach zielonych przy ul. Turystycznej w Łebie. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcieliby mieć udział w tym rekordowym osiągnięciu. Jeśli ktoś nie ma dzwonka przy swoim rowerze, to go otrzyma. Patronat nad całą imprezą objęli prezydent Chorzowa i burmistrz Łeby.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.