K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wakacje z Niebieskim Skarbem

0

Wakacyjny wypoczynek organizowany jest nie tylko przez wyspecjalizowane firmy i powołane do tego instytucje. Aktywnie włączają się w takie przedsięwzięcia również organizacje pozarządowe. Zamieszczamy kolejną nadesłaną informację o ich dokonaniach.

Przez cały lipiec w lęborskiej siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu Niebieski Skarb dwa razy w tygodniu prowadzone były wakacyjne zajęcia dla dzieci. Był to wspaniały okres, podczas którego kilkanaście dzieci ze Stowarzyszenia (w tym rodzeństwo dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu) wspólnie spędzało czas bawiąc się i ćwicząc. W organizacje zajęć włączyli się także rodzice.

Połączenie zabawy i terapii było głównym celem tegorocznych „Wakacji z Niebieskim Skarbem” – wyjaśnia organizatorka lipcowych spotkań Ewa Bloch. – Poniedziałki były poświęcone na fitness terapeutyczny podczas którego dobrze się bawiliśmy w lekkich i zabawnych układach choreograficznych przy muzyce według Agnieszki Chartanowicz. W środy wytężaliśmy nasze zmysły w zabawie z piaskiem kinetycznym, cieczą nienewtonowską, ciastoliną, gniotkami czy woreczkami sensorycznymi, które samodzielnie wykonaliśmy. Jedno ze spotkań miało charakter urodzin. Swoje 10 lat świętował z kolegami i koleżankami Mateusz. Podsumowując lipcowe zajęcia można stwierdzić, że bałaganu było co niemiara, ale był to wesoło i pożytecznie spędzony czas.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Pujsza-Pomorska

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.