K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zatrucie na wczasach

0

Do wojewódzkiego szpitala specjalistycznego z objawami zatrucia pokarmowego trafiło osiemnaścioro dzieci przebywających w ośrodku wypoczynkowym w Poddąbiu. Ośmioro z nich zostało już wypisanych do domów.

Do słupskiego szpitala specjalistycznego na oddział SOR-u trafiło kilkanaścioro dzieci z obozu kolonijnego z Poddąbiu. Wszystkie posiadały objawy typowe dla zatrucia pokarmowego. Po badaniach lekarskich cześć z nich zwolniono już ze szpitala.

Przedwczoraj do słupskiego szpitala trafiło dziewięcioro dzieci z ośrodka kolonijnego w Poddąbiu, wszystkie z podobnymi objawami – miały bóle brzucha, wymioty, biegunki. Czworo z nich zwolniono do domu, natomiast pięcioro zostało na oddziale pediatrycznym. Wczoraj sytuacja się powtórzyła: mieliśmy znów dziewięcioro dzieci, czworo zwolniono już z SOR-u, a pięcioro trafiło na oddział. Ta dziesiątka dzieci cały czas przebywa na oddziale pediatrycznym. Ich stan jest dobry, poprawia się. Pięcioro z nich być może jeszcze dziś zostanie zwolnionych – informuje rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku Monika Zacharzewska.

Obecnie trwają badania, które mają jednoznacznie dać odpowiedź, co było przyczyną wymiotów i bólu brzucha. Sanepid otrzymał już próbki do analizy laboratoryjnej oraz przeprowadził kontrolę w ośrodku, gdzie przebywały dzieci. Inspekcja nie wykazała uchybień, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu małych wczasowiczów. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.