K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oszczędne światło

0

Ustka szykuje się do modernizacji miejskiej infrastruktury oświetleniowej. W ciągu dwóch lat na ulicach nadmorskiego kurortu pojawi się około ośmiuset energooszczędnych opraw ledowych.

Wczoraj, 9 sierpnia, w usteckim magistracie podpisana została umowa dotycząca modernizacji oświetlenia ulicznego w kurorcie. Stronami porozumienia są Zarząd Infrastruktury Miejskiej oraz warszawska firma FB Service SA, wyłoniona w drugim przetargu jako wykonawca z najkorzystniejszą ofertą.

Remont infrastruktury oświetlenia miejskiego finansowany jest w ramach partnerskiego projektu pięciu gmin: miasta Słupsk jako lidera inicjatywy, miasta Ustka, gminy Kobylnica, gminy Słupsk i gminy Dębnica Kaszubska. Pozyskane przez Ustkę dofinansowanie sięga 82,03 procent kosztów całości przedsięwzięcia. Prace budowlane potrwają do końca lipca 2020 roku. Zamontowanych zostanie 790 nowych lamp pracujących w technologii LED z systemami redukcji mocy i sterowaniem zewnętrznym. W sieci połączy je 22.700 metrów kabla elektrycznego.

Dodajmy, ze Słupsk podpisał niedawno podobną umowę z FB Service SA na zainstalowanie 3.260 energooszczędnych lamp wraz z 90-kilometrowym okablowaniem i światłowodem o długości 32 kilometrów, za łączną kwotę ponad 17 milionów złotych. Dofinansowanie przedsięwzięcia sięga 14,2 miliona złotych. Proces budowy nowej infrastruktury zakończy się najpóźniej w połowie 2020 roku.

Wspólny projekt zakłada modernizację 43 procent punktów świetlnych znajdujących się w zasobach sieci energetycznych wszystkich pięciu partnerów. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.