K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Porwanie z pobiciem

0

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy pobili i przez kilka godzin więzili 36-letniego mieszkańca gminy Kobylnica. Sprawcy przebywają już w areszcie tymczasowym.

Za porwaniem 36-latka stało dwóch mieszkańców powiatu słupskiego w wieku 29 i 26 lat. Jak wynika z przebiegu zdarzenia, sprawcy przyjechali do domu porwanego po odbiór długu w wysokości 50 złotych. W trakcie rozmowy doszło do szarpaniny, podczas której biciem i groźbami pozbawienia życia próbowali na ofierze wymusić oddanie należności. To jednak był tylko początek dramatu pokrzywdzonego.

Napastnicy skrępowali 36-latka, związali go taśmą klejącą, zakleili oczy, skrępowali ręce i wrzucili go do bagażnika samochodu. W ten sposób przez kilkanaście godzin jeździli z nim po terenie gminy, grożąc pozbawieniem życia – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Po pewnym czasie mężczyźni porzucili uprowadzonego w lesie. Policjanci natychmiast po zgłoszeniu sprawy podjęli interwencję. Ich działania zmierzały w kierunku ustalenia i zatrzymania sprawców, którzy kryli się przed pościgiem na terenach leśnych. Udało się tego dokonać dopiero w powiecie kościerskim na jednym z przydrożnych parkingów.

Sprawcy porwania trafili już do policyjnego aresztu. Sąd po zapoznaniu się z materiałami obciążającymi 26- i 29-latka, zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Za pobicie i porwanie 36-latka zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.