K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Były minister o reformach

1

Borys Budka, były minister sprawiedliwości w rządzie Platformy Obywatelskiej, odwiedził Słupsk podczas swojej wizyty na Pomorzu. Polityk poruszył tematy nadchodzącej kampanii w wyborach samorządowych oraz reformy sądownictwa.

Były minister sprawiedliwości przyjechał do Słupska, aby spotkać się z mieszkańcami miasta i porozmawiać z nimi o aktualnych wydarzeniach w kraju. Głównymi tematami były spór wokół reformy sądownictwa oraz niezależność lokalnej władzy samorządowej.

Niezależny samorząd to wielkie osiągnięcie Polski po `89 roku – mówi Borys Budka, wiceprzewodniczący PO. – Niezależny samorząd to również część wspólnoty europejskiej, bo Europa stawia na regiony, na dobrze rozwijające się wspólnoty lokalne i o tym również będziemy mówić. Wakacje dla polityków z Platformy Obywatelskiej są tylko z nazwy. Staramy się – nawet jeśli przebywamy gdzieś na urlopach – docierać do mieszkańców, do turystów i stąd pomysł na spotkanie w Słupsku.

Borys Budka na konferencji odpowiadał także na pytania dotyczące prowadzenia agitacji wyborczej przez polityków jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem kampanii. Temat podsyciła także obecność na spotkaniu Beaty Chrzanowskiej, obecnej kandydatki PO na fotel prezydenta Słupska.

Jestem przekonany, że polityk na drugi dzień po uzyskaniu mandatu do pełnienia funkcji rozpoczyna kampanię wyborczą. Proszę zobaczyć, co robi pan prezydent Andrzej Duda, co robi pan premier Morawiecki. Przecież to jedna nieustająca kampania. Gdybyśmy wychodzili z takiego założenia, że nie można spotykać się z wyborcami, czy że nie można rozmawiać, to tak naprawdę parlamentarzyści na cztery lata musieliby odłożyć swoją aktywność, a prezydent Polski na pięć lat. To jest niestety tak, że jak polityk jest nieaktywny, to obrywa za to, że go nie ma. A jak jest aktywny, to zawsze można powiedzieć, że prowadzi jakąś kampanię wyborczą – mówi Borys Budka.

Dzisiaj prezes Rady Ministrów oficjalnie podał do wiadomości termin wyborów samorządowych. Pierwsza tura odbędzie się 21 października, natomiast drugą zaplanowano na 4 listopada. (opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz