K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sportowo i biesiadnie

0

W najbliższą niedzielę, 19 sierpnia, na stadionie gminnym w Potęgowie odbędą się zawody rozgrywane w ramach Pucharu Polski Nordic Walking. Sportowej imprezie towarzyszyć będzie piknik rodzinny.

Na jeden dzień, 19 sierpnia, Potęgowo w powiecie słupskim stanie się stolicą sportu nordic walking. Ta technika marszu wymyślona została w latach 20. ubiegłego wieku w Finlandii. Jej atrakcyjność polega na tym, że może być wykonywana przez każdego, bez względu na kondycję fizyczną czy wiek, i jak zapewniają specjaliści, podczas marszu z kijkami spalamy więcej kalorii, niż chodząc bez nich lub biegając. Poza tym, kiedy uprawiamy nordic walking, angażujemy aż 90 procent mięśni. To wszystko na plus dla naszego zdrowia. Nie dziwi więc, że miłośników tego sportu wciąż przybywa.

W najbliższą niedzielę na stadionie gminnym w Potęgowie przeprowadzone zostaną zawody w ramach przedostatniego etapu Pucharu Polski Nordic Walking. Uczestnicy zmierzą się na trzech dystansach – 5, 10 i 21 kilometrów, w zależności od wieku i możliwości kondycyjnych. Startować będą dorośli, dzieci i osoby z niepełnosprawnościami. Celem sportowej imprezy jest popularyzacja zdrowego stylu życia i prorodzinnej aktywności fizycznej. Zawodom w Potęgowie towarzyszyć będzie piknik rodzinny dla uczestników marszu i kibiców. Ostatnia rywalizacja pucharowa zorganizowana zostanie 8 września w Hajnówce. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.