K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupsk przyciąga obieżyświatów

0

Dwoje młodych Europejczyków podróżujących wzdłuż Bałtyku odwiedziło po drodze Słupsk. Ich wyprawa odbywa się w ramach projektu Road Trip Project organizowanego przez Unię Europejską.

Achilles z Grecji i Luna z Hiszpanii to dwoje młodych podróżników wędrujących wokół Bałtyku. Swoją przygodę ze szlakiem rozpoczęli 16 sierpnia i przez ten czas zdążyli odwiedzić kilka miejscowości. Między innymi zwiedzili Lidzbark Warmiński oraz Gdańsk, gdzie spotkali się z Lechem Wałęsą. Wyprawa realizowana jest w ramach europejskiego projektu Road Trip, który ma wspierać integrację obywateli Unii, szczególnie młodych.

Jesteśmy w Polsce od kilku dni, bardzo dobrze się bawiliśmy, najpierw odwiedzając Sopot i korzystając z uroków plaży i słońca. Polecam każdemu zrobić to samo. W Słupsku jesteśmy dopiero godzinę i planujemy zwiedzić całe miasto na rowerach, bo naprawdę warto to zrobić – mówi Achilles, młody podróżnik.

Dla Luny pobyt w Polsce nie jest pierwszym spotkaniem z Polakami.

Przyjechałam, żeby studiować w Warszawie. Bardzo kocham Polskę, jej mieszkańców i kulturę. Jesteście świetni. Do Słupska dopiero przyjechaliśmy, więc jeszcze wielu rzeczy o nim nie wiem – mówi Luna.

Podróżnicy zostali wybrani do projektu przez Komisję Europejską spośród setek innych osób, które zgłosiły chęć uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Młodzi Europejczycy oprócz kolekcjonowania wspomnień z wyprawy, zamierzają swoje doświadczenia z podróży zamieścić w tworzonym przez nich przewodniku turystycznym.

Efektem naszej podróży będzie stworzenie przewodnika o 99 miejscach w Europie, które warto odwiedzić. Śledźcie nas – zachęca Luna.

Po wizycie w Słupsku Achilles i Luna skierowali się do Szczecina i Berlina. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.