K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Video mapping w Lęborku

0

Władze Lęborka zapraszają na przedstawienie wizualne, składające się ze specjalnie zaprojektowanych wizualizacji i trójwymiarowych animacji. Odbędzie się ono już 25 sierpnia na dziedzińcu ratusza w Lęborku. Widowisko łączące muzykę, światło i dźwięk jest częścią akcji „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię”, realizowanej przez COPERNICUS PL Sp. z o.o. Video mapping rozpocznie się o godzinie 22 i wyświetlony zostanie na tylnej fasadzie ratusza od strony dziedzińca. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Powiat lęborski posiada najniższy w województwie pomorskim poziom zgłoszeń na badania cytologiczne, wynoszący zaledwie 10,24%. Mamy nadzieję, że wyjątkowa oprawa wizualna i niestandardowe podejście do tematu zachęci mieszkańców do przyjrzenia się bliżej zagadnieniu profilaktyki nowotworowej. – podkreślił Marek Białonoga, koordynator projektu.

Akcja jest częścią projektu pn. „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego programu operacyjnego dla województwa pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie świadomości odnośnie wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Rak szyjki macicy jest obecnie szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce, a ponieważ choroba wykrywana jest zbyt późno, umieralność z jego powodu jest w naszym kraju o 50% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Dlatego niezbędna jest edukacja w tym zakresie, szczególnie wśród kobiet w wieku 25-59 lat, które są aktywne zawodowo oraz kobiet, które nigdy nie wykonały badań cytologicznych.
Aby skorzystać z darmowych badań, wystarczy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer 58 727 01 30.

(tekst za: www.lebork.pl)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.