K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sztuka na poddaszu

0

Gmina Kobylnica stara się o pozyskanie zewnętrznych środków na realizację zadania „Sztuka na poddaszu”. Projekt, który wspiera lokalną aktywizację w sferze kulturalnej, miałby powstać na poddaszu świetlicy w Widzinie.

W ostatnim czasie świetlica wiejska w Widzinie przeszła widoczną metamorfozę. Po niedawno zakończonej termomodernizacji przyszedł czas na przeobrażenie budynku w centrum kultury z prawdziwego zdarzenia. Gmina Kobylnica na poddaszu świetlicy stara się stworzyć galerię, gdzie lokalni artyści będą mogli prezentować swoje dzieła oraz inspirować innych do działania. Na zrealizowanie pomysłu potrzeba jednak środków, a te samorząd chce pozyskać uczestnicząc w akcji Herosi Przedsiębiorczości.

Projekt, w którym bierzemy udział, polega na tym, że internauci głosują na specjalnej platformie Herosi Przedsiębiorczości. Głosowanie trwa do 14 października. I tu pewna ciekawostka – zapowiada Karol Kotusiewicz, specjalista ds. wizerunku w gminie Kobylnica.

Okazuje się, że poprzez oddanie głosu w tradycyjny sposób, uzyskuje się jedynie jeden punkt. Natomiast dużo większą liczbę punktów można uzyskać, robiąc zakupy w jednym z wyznaczonych do tego miejsc. Jeżeli do oddanego głosu dołączy się zeskanowany paragon, to automatycznie projekt „Sztuka na poddaszu” otrzymuje pięć punktów. O tym, które pomysły zostaną zrealizowane, zależeć będzie kolejność na liście konkursowej. Największe szanse ma pierwsza setka. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.