K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Aktywni charytatywnie

0

Wyróżniono najaktywniejszych uczestników akcji „Powiat lęborski. Z nami zdrowo i sportowo”. W zamian za pokonane w sportowej rywalizacji kilometry przekazano wózek inwalidzki osobie niepełnosprawnej.

Akcja „Powiat lęborski. Z nami zdrowo i sportowo” trwała od lutego do końca lipca tego roku. Biegacze, rowerzyści, chodziarze i amatorzy Nordic Walking wspólnie zbierali kilometry, aby łącznie osiągnąć wynik 100 tysięcy. Po spełnieniu tego warunku – jak zadeklarował partner akcji, Farm Frites Poland S.A. – osobie niepełnosprawnej ruchowo z powiatu lęborskiego ufundowany zostanie elektryczny wózek inwalidzki. Wskazać beneficjenta miało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Akcja zakończyła się sukcesem, ponieważ uczestnicy nie tylko osiągnęli zakładany limit kilometrów, ale wielokrotnie go przekroczyli. Przemierzyli łącznie ponad 435 tysięcy kilometrów. To prawie czterokrotna długość ziemskiego równika. Finał akcji odbył się w minioną niedzielę, 26 sierpnia, podczas imprezy plenerowej z cyklu Pożegnanie Lata. Starosta Teresa Ossowska-Szara przyznała, że organizatorzy mieli obawy, czy uda się przekroczyć te 100 tysięcy kilometrów. Rzeczywistość przerosła jednak oczekiwania i akcja zakończyła się sukcesem.

Podczas uroczystego zakończenia powiatowej akcji w ramach rywalizacji Endomondo osiemnastu rekordzistów wśród gromadzących kilometry otrzymało wyróżnienia i pamiątkowe statuetki. Nastąpiło też przekazanie elektrycznego wózka inwalidzkiego, który wesprze osobę niepełnosprawną z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska.

Osoby uczestniczące w sportowej aktywności spaliły łącznie ponad 20 milionów kalorii. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.