K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Za kółkiem po narkotykach

0

Lęborska policja podczas kontroli drogowych zatrzymała kierowców, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. W dodatku jeden z mężczyzn prowadził samochód pod wpływem narkotyków.

W trakcie policyjnych kontroli drogowych zatrzymywani są kierowcy nie tylko po spożyciu alkoholu, ale również pod wpływem narkotyków. W ostatnim czasie funkcjonariusze z lęborskiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Nowa Wieś Lęborska, który – jak się okazało – prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Podczas przeszukania samochodu policjanci zabezpieczyli pięć woreczków strunowych z zawartością białego proszku.

Badanie testerem narkotykowym kierowcy wykazało obecność w jego organizmie kokainy lub jej pochodnych. Podobna sytuacja miała miejsce podczas kontroli samochodu prowadzonego przez 30-letniego mieszkańca powiatu koszalińskiego.

Policjanci z patrolu zatrzymali kierowcę, co do którego mieli podejrzenie, że może on mieć środki odurzające – relacjonuje st. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku. Badanie trzeźwości kierowcy i tego, czy nie jest pod wpływem środków odurzających dały wynik negatywny. Natomiast podczas kontroli samochodu policjanci ujawnili ponad 140 gramów substancji zakazanych. W badaniach okazały się kokainą lub jej pochodną.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyku zagrożone jest karą do dwóch lat więzienia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.