K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyborów czas

0

Zakończono zgłaszanie komitetów w komisjach wyborczych. O władzę samorządową w Słupsku powalczą duzi gracze polityczni oraz mniejsze lokalne ugrupowania.

Znane są już komitety, które wezmą udział w październikowej batalii o władzę w samorządzie słupskim. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała informację o zgłoszonych komitetach w regionie. Największe ugrupowania polityczne, jak Platforma Obywatelska czy Prawo i Sprawiedliwość, rejestrowały się w centralnym rejestrze PKW. Podobnie postąpiły Sojusz Lewicy Demokratycznej i PSL. Mniejsi swój udział w wyborach zgłaszali do regionalnej delegatury PKW w Słupsku. Na liście znalazły się między innymi KWW Mariana Opiekuna, czy KWW Słupsk Cywilizacja Łacińska. Zapisano także Słupskie Porozumienie Obywatelskie oraz KWW Zjednoczonej Prawicy dla Słupska, a także KWW Roberta Biedronia i Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.

Teraz komitety wyborcze będą musiały zbierać podpisy poparcia pod listami z kandydatami. Mają na to czas do 17 września. Natomiast do 26 września ugrupowania będą mogły zgłaszać swoich kandydatów na prezydenta Słupska. Pierwsza tura wyborów odbędzie się 21 października, drugą przewidziano na 4 listopada.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.