K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jeszcze tylko pozwolenie…

0

W Nowej Wsi Lęborskiej ma powstać budynek, w którym będzie funkcjonował żłobek oraz przedszkole. Obecnie trwa oczekiwane na pozwolenie na budowę planowanego obiektu.

Budynek, który zostanie wybudowany od podstaw, będzie znajdował się na gminnych działkach na terenie Nowej Wsi Lęborskiej. W żłobku, na którego uruchomienie uzyskano dofinansowanie w ramach programu „Maluch+” ma być 45 miejsc. Natomiast do przedszkola będzie mogło uczęszczać 200 dzieci. Wójt nie ukrywa, że rozpoczęcie realizacji planowanej inwestycji do łatwych zadań nie należy.

Fakt, że od dłuższego czasu borykamy się zgromadzeniem niezbędnych dokumentów – przyznaje Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. Przez ostatnie pół roku walczyliśmy o uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego, które jest niezbędnym dokumentem przy składaniu wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.
Dokumentacja w sprawie nowowiejskiego obiektu została już złożona w Starostwie Powiatowym w Lęborku.

Mnie naprawdę bardzo zależy, żeby w pierwszej kolejności to załatwić – podkreśla wójt Wittke. – A w drugiej, ulicę Bałtycką, bo tam w czasie remontu mostu i budowy ronda mieliśmy duże problemy. Myślę, że te tematy są najważniejsze. Ale przede wszystkim pozwolenie na budowę żłobka i przedszkola. Myślę, że starostwo wyda ją w przyszłym tygodniu.

Następnie zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę placówki. Według zakładanego harmonogramu budynek ma powstać pod koniec roku 2019. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiony żłobek, do którego mają być przyjmowane również dzieci spoza terenu gminy Nowa Wieś Lęborska. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.