K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Prezydent odkrywa karty

0

Komitet Wyborczy Wyborców Roberta Biedronia i Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej wydał oświadczenie dotyczące startu jego członków w wyborach. Niespodzianki nie było.

Potwierdziły się medialne spekulacje o przyszłości Roberta Biedronia na scenie politycznej. Dziś sternik Słupska oficjalnie ogłosił rezygnację z reelekcji na następną kadencję. Po czteroletniej przygodzie z samorządem zdecydował się obrać kurs na Warszawę, gdzie będzie chciał wrócić do polityki krajowej. Najprawdopodobniej jutro ogłosi założenie nowej formacji politycznej, której zostanie medialną twarzą.

Dzisiaj podjąłem trudną decyzję – mówi prezydent Robert Biedroń – decyzję o tym, aby zakończyć przygodę z moim ukochanym Słupskiem. Przyszedł czas, aby pójść dalej, w dalszą drogę, żeby to, co zrobiliśmy w Słupsku, zrobić w całej Polsce. Jutro w Warszawie ogłoszę szczegóły tej decyzji, ale dzisiaj chciałem państwu powiedzieć, że jest to trudna decyzja. Oczywiście mógłbym ją podjąć, kandydując na prezydenta Słupska. Państwo znacie sondaże, są rewelacyjne, nadal cieszę się ogromnym poparciem wśród mieszkańców, za co bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi kibicowali.

Robert Biedroń dodaje, że nie będzie rozwoju Słupska, jeśli nie będzie rozwoju całego kraju. Tak więc los Słupska leży w rękach przyszłości kraju – mówi prezydent.

Robert Biedroń niezupełnie jednak opuści magistrat. Na spotkaniu z mediami zadeklarował, że spraw Słupska będzie chciał teraz doglądać jako radny. Nie było też niespodzianki przy ogłoszeniu, komu powierzy dalsze losy miasta. Na swojego następcę, a raczej następczynię, namaścił Krystynę Danilecką-Wojewódzką – obecną wiceprezydent i jego najbliższą współpracowniczkę.

Dzisiaj z dumą mogę powiedzieć, że oddaję swoje poparcie, swoje nadzieje i los naszego miasta w najlepsze możliwe ręce. Nie ma lepiej przygotowanej osoby w mieście do pełnienia tej najważniejszej funkcji w jednym z najfantastyczniejszych, a dla mnie najfantastyczniejszym mieście w Polsce – w Słupsku. Jest to pani prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Marzę o tym, trzymam kciuki, wierzę w to, że wygra kolejne wybory na prezydenta miasta – mówi Robert Biedroń.

Zastępczyni włodarza miasta stwierdziła, że bardzo liczy na wsparcie obecnego prezydenta, ponieważ chciałaby w przyszłości kontynuować jego kurs polityki samorządowej.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka do startu w wyborach przystępuje z hasłem „Łączy nas Słupsk”. Z pierwszych zapowiedzi wynika, że będzie chciała dalej realizować politykę swojego poprzednika, wykorzystując doświadczenie zebrane u jego boku. Oznacza to, że w Słupsku starcie o to, kto będzie rządzi miastem, rozstrzygnie pomiędzy trzema kobietami – Anną Mrowińską z PiS-u, Beatą Chrzanowską z PO i oczywiście Krystyną Danilecką-Wojewódzką. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.