K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Robotyzacja podstawówek

0

W słupskich szkołach podstawowych pojawią się nowoczesne roboty edukacyjne. Dzięki nim dzieci będą w praktyce poznawać podstawy programowania i rozwijać umiejętności IT.

Od nowego roku lekcje informatyki w słupskich szkołach podstawowych będą wspierane przez photony. To roboty tworzone dla najmłodszych, w prosty sposób umożliwiające zrozumienie tajników programowania. Każda podstawówka w mieście dostanie po jednym takim urządzeniu. Photony pilotażowo pojawiły się w klasach już 2016 roku. Według twórców programu pozwoliło to na stworzenie oferty edukacyjnej dopasowanej do potrzeb i możliwości dzieci.

Robot uczy podstaw programowania – mówi Krzysztof Dziemiańczuk z firmy Photon Entertainment – tego, czym jest kodowanie i jak działają nowoczesne urządzenia. Za sprawą naszych scenariuszy robot może być również wykorzystywany do nauki innych przedmiotów, nie tylko stricte technicznych, np. języka polskiego, przyrody czy historii. Odpowiednie scenariusze pokazują nauczycielowi, jak te lekcje poprowadzić, żeby w atrakcyjny sposób, przy wykorzystaniu photona zachęcić dzieci do nauki i poznawania nowych rzeczy.

Dziecko steruje robotem za pomocą specjalnej aplikacji, zainstalowanej na smartfonie, tablecie lub komputerze osobistym. Za pomocą przewidzianych przez twórców komend robot wykonuje określone działania. Na przykład można zaprogramować trasę, po jakiej będzie poruszać się photon, zakodować sygnały dźwiękowe, a nawet zmieniać kolor urządzenia.

Roboty to nie jedyne pomoce dydaktyczne, które trafią w nadchodzącym roku do słupskich placówek oświatowych. Miejskie przedszkola dostaną nowe zabawki, a szkolne biblioteki zostaną uzupełnione o nowe pozycje. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.