K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Studenci do stołówki

0

Już niedługo studenci z Akademii Pomorskiej będą mogli posilać się w komfortowych warunkach. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało uczelni 470 tysięcy złotych dofinansowania na remont kampusowej stołówki.

Stołówka znajdująca się w kampusie akademickim przy ulicy Arciszewskiego od dłuższego czasu pozostaje niedostępna dla studentów Akademii Pomorskiej. Ostatni remont obiekt gastronomiczny przeszedł jeszcze w ubiegłym stuleciu, dlatego ze względów sanitarnych zdecydowano o jego zamknięciu. To spora niedogodność dla całej społeczności uczelni, ponieważ stołówka pozwalała studentom szybko i względnie tanio zjeść posiłek pomiędzy zajęciami. Akademia Pomorska na własną rękę próbowała modernizować pomieszczania, ale koszty przerosły jej możliwości finansowe. Całość prac oszacowano na kwotę około 500 tysięcy złotych, ale tyle na ten cel nie było w budżecie uczelni. Teraz dzięki pieniądzom przyznanym z Ministerstwa Nauki i Szkodnictwa Wyższego rewitalizacja stołówki ma ruszyć pełną parą. Resort przeznaczył na remont budynku 470 tysięcy złotych, pochodzących z funduszu pomocy materialnej.

Pieniądze zostaną wykorzystane między innymi na przebudowę instalacji wodociągowej, elektrycznej i kanalizacji sanitarnej. Wymieniony będzie także system ogrzewania oraz sprzęt kuchenny. Prace obejmą również remont elewacji budynku. Modernizacja stołówki rozpocznie się lada moment i według planów wszystkie działania zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

Wicemister Piotr Müller, który przekazał władzom uczelni wiadomość o wsparciu, zapewnia, że to nie ostatnie dofinansowanie dla akademii. Już za kilka miesięcy może zapaść decyzja o przyznaniu uczelni kolejnych środków, tym razem liczonych w milionach. Dodatkowy zastrzyk finansowy z pewnością pomoże przeprowadzić kolejne zadania infrastrukturalne. Na remont wciąż czeka jeden z trzech budynków znajdujących się przy ulicy Bohaterów Westerplatte. Tu koszty przywrócenia obiektowi świetności są o wiele wyższe, bo sięgają kwoty około 9 milionów złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.