K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stary nowy operator

0

Magistrat rozstrzygnął konkurs na tymczasowego operatora schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zarządca będzie prowadził azyl dla psów i kotów do lata przyszłego roku.

Urząd Miejski w Słupsku od wiosny szukał chętnych na prowadzenie schroniska dla zwierząt przy ulicy Bałtyckiej. W konkursie ogłoszonym w maju magistrat wymagał od przyszłego operatora nie tylko opieki nad bezdomnymi zwierzakami, ale także wzięcia na swoje barki trudów przeprowadzki do nowego obiektu. Nie było jednak zainteresowanych postępowaniem i do ratusza nie wpłynęła żadna oferta. Konkurs unieważniono, a zwierzyniec nadal czekał na nowego zarządcę. Organizacje niosące pomoc czworonogom mówiły, że kwota 550 tysięcy złotych, przeznaczona na realizację zadania, jest zbyt niska, aby sprostać żądaniom stawianym przez magistrat.

W połowie lipca urzędnicy postanowili powtórzyć konkurs na prowadzenie przytuliska dla bezdomnych zwierząt. Mocno zmieniano jednak kryteria ogłoszenia. Nowy operator miał zajmować się schroniskiem tylko przez rok, tak więc omijałaby go przeprowadzka do nowego obiektu budowanego przy ulicy Portowej.

Konkurs faktycznie jest już rozstrzygnięty. Od 1 września będziemy prowadzić schronisko na tych samych zasadach co dotychczas. Tym razem wspólną ofertę złożyły dwie organizacje: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Straż dla Zwierząt – informuje Katarzyna Guzewska z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Słupsku.

Nowy operator zajmować się będzie schroniskiem do końca sierpnia 2019 roku. Wtedy zostanie rozpisany kolejny konkurs na realizację zadania, które obejmować już będzie przeprowadzkę do nowego azylu. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.