K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Witamy w przedszkolu

0

Uroczystość z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego przygotowały dzieci z Przedszkola nr 2 w Lęborku. Występy zorganizowano w wyremontowanej i udostępnionej przedszkolakom części budynku tzw. Małej Ósemki.

Lęborskie dzieci uroczyście rozpoczęły swoje pierwsze dni w Przedszkolu nr 2 w Lęborku. W środę (5 września) zaproszono do placówki m.in. rodziców, dyrektorów placówek oświatowych oraz przedstawicieli ratusza. Choć po wakacyjnej przerwie czasu na przygotowanie występu nie było zbyt dużo, dzieci zaprezentowały bogaty repertuar artystyczny. Najmłodsi spisali się wzorowo – recytując wiersze oraz wykonując układ taneczny. Nie była to jedyna niespodzianka. Z okazji inauguracji roku szkolnego można było zobaczyć efekty przeprowadzonego remontu pomieszczeń w budynku małej Ósemki.

Od poniedziałku jest to największe przedszkole w naszym mieście – mówi Dorota Lahutta, dyrektor Przedszkola nr 2 w Lęborku. – Mamy 11 oddziałów i 300 dzieci. Cztery oddziały przedszkola mieszczą się w budynku SP 8, w tak zwanej Małej Ósemce, w której przeprowadzony został remont i sale są zaadaptowane pod kątem potrzeb przedszkolnych. Tutaj przebywają cztery grupy dzieci w wieku pięciu i sześciu lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków. Rodzice też się ucieszyli, że sale są przestrzenne, kolorowe, że ściany mają jasne barwy. Naprawdę, jesteśmy zadowoleni z rozwoju naszej placówki.

Spore zainteresowanie gości wzbudziły również bajkowe postacie, które zostały wykonane na przedszkolnych ścianach przez miejscowego artystę, Patryka Łukaszuka. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.