K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rekreacyjnie i historycznie

0

Już w najbliższą sobotę, 8 września, w nowowiejskiej miejscowości Obliwice wiele się będzie działo. Organizatorzy przewidują m.in. festyn ekologiczno-historyczny oraz półmaraton nordic walking.

Na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska w sobotę, 8 września, planowane są wydarzenia plenerowe, w tym festyn ekologiczno-historyczny w Obliwicach. Imprezą ogniskującą zainteresowanie mieszkańców regionu będzie z pewnością X Pomorski Turniej Rycerzy Łuczników. Weryfikacja uczestników zawodów planowana jest od godziny 9.30. Turniej rozpocznie się o 11.

Żeby powiedzieć, jak ogromna jest to impreza, wystarczy podać takie fakty – mówi Krzysztof Pruszak, dyrektor GOK w Nowej Wsi Lęborskiej . Tysiąc kilo parowanego ziemniaka, 30 kilo śledzia i wielu artystów.

Tego samego dnia w nowowiejskiej miejscowości planowane są zmagania sportowo-rekreacyjne, czyli Półmaraton Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska o Puchar Wójta Gminy. O godzinie 11, po wcześniejszej rejestracji, nastąpi start na dystansie ponad 21 kilometrów.

Na tę imprezę zapraszamy tysiące ludzi, ale jeżeli kogoś nie interesują atrakcje sportowe będzie mógł skorzystać z zabawy, dzieci będą miały swoje atrakcje, a do zwiedzenia będzie ścieżka historyczno-przyrodnicza – dodaje Krzysztof Pruszak i zaprasza do Obliwic.

Będą to wydarzenia otwarte z nieodpłatnym udziałem mieszkańców. Impreza zakończy się zabawą taneczną. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.