K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Remontują zatoczki i ulice

2

Do końca roku Zarząd Infrastruktury Miejskiej zamierza wybudować i wyremontować siedem zatoczek autobusowych. Natomiast już od września zacznie się przebudowa ulic przy Starym Rynku.

Dwie zatoczki przy alei Sienkiewicza zostały już wyremontowane i oddane do użytku. Obecnie trwa modernizacja dwóch kolejnych znajdujących się przy placu Dąbrowskiego. Jeszcze w tym roku zacznie się remont odcinka ulicy Tuwima przy centrach handlowych Manhattan i Wokulski.

Praktycznie wykonawca zatwierdza już czasową organizację ruchu – mówi Marcin Grzybiński z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku – jak będzie już pieczątka, zaczniemy informować kierowców i pasażerów, jak będą wyglądały objazdy na czas remontu tego odcinka.

Przy okazji gruntownej przebudowy, również ulica Szafranka doczekała się nowej zatoczki autobusowej. Korzystać z niej będzie linia numer siedem, która już od pierwszego października będzie obsługiwać mieszkańców tego osiedla. Dwa dodatkowe zajazdy mają się pojawić przy skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Łady Cybulskiego. Zadanie to czeka na wyłonienie wykonawcy. Natomiast już za moment rozpocznie się modernizacja ulic Mostnika, Dominikańskiej i Kowalskiej i w związku z tym wystąpią pewne utrudnienia dla kierowców.

Rewitalizacja postępuje w kierunku ulicy Kowalskiej, od przyszłego tygodnia rozpocznie się jej remont. Dla komunikacji miejskiej będzie więc zmiana, jeśli chodzi o objazdy. Ruch odbywać się będzie ulicami Szarych Szeregów, Partyzantów i Kilińskiego, ponieważ Kowalska zostanie całkowicie zamknięta. W następnych latach rewitalizacja pójdzie w kierunku armii Krajowej – mówi Marcin Grzybiński.

Projekt przebudowy ulic w okolicach Starego Rynku wykona firma Krężel za 6,6 miliona złotych. Na czas remontu ulica Kowalska będzie wyłączona z ruchu na całej długości. Na Mostnika na czas prac zamknięty będzie wlot od strony Grodzkiej. Ze względu na konieczność wyznaczenia objazdu dla komunikacji miejskiej, ulice Szarych Szeregów i Partyzantów będą jednokierunkowe – Szarych Szeregów w kierunku Armii Krajowej, a ulica Partyzantów w stronę Kilińskiego. (opr. jwb)

Dyskusja2 komentarze

  1. Standardy projektowe słupskich zatok przystankowych nadają się do kabaretu. Szkoda tylko że za publiczne pieniądze.