K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rowerowy Słupsk

0

Słupsk kolejny rok z rzędu przyłączył się do akcji charytatywnej Rower Pomaga. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy wykręcili tysiące kilometrów, dzieci otrzymały nowe jednoślady.

Akcja Rower Pomaga, organizowana przez fundację ekologiczną Arka, ma na celu upowszechnianie komunikacji rowerowej. Udział w akcji może wziąć dosłownie każdy, Wystarczy zainstalować na swoim smartphonie aplikację Endomondo liczącą przejechane kilometry i ruszyć w trasę. Przebyty przez mieszkańców miasta dystans przekłada się na nagrody, które przekazywane są potrzebującym.

W Słupsku w tym roku wyjeździliście wszyscy 266 tysięcy kilometrów – poinformował Krystian Biłek z fundacji Arka. – W całej Polsce mamy już na liczniku w akcji Rower Pomaga ponad 44 miliony kilometrów, więc tegoroczna akcja jest rekordowa. Słupsk, oczywiście, też swój rekord pobił, bo 266 tysięcy kilometrów to jet ogromny wyczyn. Dlatego zachęcam wszystkich żeby jeździć na rowerach. To nic nie kosztuje, a za mną stoją dzieciaki, które w tym momencie otrzymują dwa rowery. To są rowery, które zostały wyjeżdżone przez wszystkich mieszkańców Słupska, którzy jeździli na rowerach i wpisywali swoje kilometry.

W akcji dotychczas udział wzięło kilkuset słupszczan, a nowych uczestników ciągle przybywa. Dzięki sile swoich nóg i pasji do dwóch kółek, podopieczni domów dziecka będą mogli aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Rowery w tym roku trafiają do dwóch placówek – mówi Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR-u w Słupsku. – Jeden trafi do placówki przy ulicy Tuwima, a drugi do placówki przy ulicy Lutosławskiego. W zeszłym roku rowery trafiły do placówki przy Mickiewicza, więc placówki staramy się obdarowywać sprawiedliwie, żeby dzieciaki mogły z nich korzystać. My mamy, oczywiście, swoje rowery już w części wyeksploatowane, więc będzie to odnowienie taboru rowerowego i łatwiej nam będzie zabierać dzieciaki na wycieczki rowerowe.

W każdej z tych placówek znajduje kilkanaścioro dzieci, które trafiły do nich z powodu złego sprawowania opieki nad nimi przez opiekunów prawnych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.