K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Porozumienie z programem

0

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Słupskiego Porozumienia Obywatelskiego. Zaprezentowano na niej zarys programu wyborczego tego ugrupowania oraz kandydata na prezydenta miasta, Mirosława Betkowskiego.

Słupskie Porozumienie Obywatelskie przygotowuje się do wyborów samorządowych. Podczas dzisiejszej (13 września) konferencji prasowej ugrupowanie przedstawiło zarys swojego programu wyborczego oraz kandydata na prezydenta miasta.

Jetem mieszkańcem tego miasta, tutaj się urodziłem, tu zapuściłem korzenie, tutaj rozwijam karierę zawodową – mówi Mirosław Betkowski, kandydat SPO na prezydenta Słupska. – Z tym miastem jestem związany od zawsze. Ostatnie badania demograficzne wykazują duży spadek liczby mieszkańców naszego miasta. Zwłaszcza młodzieży. Sam doświadczam tego zjawiska, gdyż moje dzieci wyjechały z tego miasta. Chciałbym, aby miały szansę powrotu. Mam pomysł na Słupsk. Jest to atrakcyjny Słupsk. Atrakcyjny Słupsk dla mieszkańców, atrakcyjny Słupsk dla biznesmenów, którzy będą chcieli tu inwestować, atrakcyjny Słupsk dla kierowców i dla pieszych, atrakcyjny Słupsk dla rodzin.

Kandydat SPO, podobnie jak i jego ugrupowanie, zamierza skupić się na rozwiązywaniu problemów mieszkańców. Głównym hasłem wyborczym jest „Gospodarny Słupsk”. By takim się stał, trzeba między innymi zbroić działki pod budownictwo, rozwijać małe i średnie firmy czy połączyć nowym mostem oba brzegi Słupi. Ugrupowanie dostrzega konieczność gruntownego remontu stadionu przy Zielonej oraz wybudowania nowej hali sportowo-widowiskowej. Chce również, aby pierwsze 30 minut postoju w strefie płatnego parkowania było darmowe, a na osiedlach powstały rady osiedlowe. Ma pomysły na usprawnienie służby zdrowia, rozwój oświaty i kultury.

Ja jestem doktorem ekonomii i dokładnie umiem liczyć pieniądze – zapewnia Mirosław Betkowski. – Wszystkie projekty, które tutaj przedstawiam są dokładnie przeanalizowane przez specjalistów. Nie tylko z SPO, ale też moich kolegów naukowców ikażdy projekt jest opisany szczegółowo.

Nie została jeszcze zaprezentowana pełna lista kandydatów na radnych z tego ugrupowania, ale Jerzy Mazurek wymienił liderów list w poszczególnych okręgach.

To są byli, jeszcze obecni radni SPO – powiedział Jerzy Mazurek, przewodniczący klubu radnych SPO. – W jedynce (okręgu nr 1) pan Tomasz Lesiak, w dwójce pan Daniel Jursza, w trójce pani Lidia Matuszewska i w czwórce moja skromna osoba.

To pierwszy komitet wyborczy, który przedstawił swój program. Zapowiedział też jego szczegółowe prezentowanie podczas następnych spotkań. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.