K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mundurowa victoria

0

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku wygrali wojewódzkie eliminacje zmagań klas mundurowych. Teraz czeka ich batalia na szczeblu ogólnopolskim.

Uczniowie klasy mundurowej z Mechanika rywalizowali w eliminacjach z piętnastoma klasami wojskowymi z Pomorza. Reprezentacja szkoły liczyła dziewięciu zawodników wyłonionych wcześniej spośród wszystkich uczniów. Przeprowadzono trzy konkurencje: rzut granatem do celu, rozkładanie i składanie broni oraz strzelanie z broni.

My jako klasa o specjalizacji wojskowej mieliśmy dodatkowe zajęcia w wojsku – mówi Łukasz Jabłoński, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku – byliśmy specjalnie szkoleni do tych wyzwań. Wydaje się nam, że zostaliśmy dobrze przygotowani przez naszego nauczyciela, pana Grzebieniaka, oraz nasze słupskie wojsko. Udało nam się wygrać te zawody w dość dobrym stylu, więc następne mogą pójść równie dobrze.

Uczniowie do rywalizacji przygotowywali się także sami, szlifując przed zawodami kondycję fizyczną. Z pewnością słuszna krzepa się przyda, ponieważ na poziomie ogólnokrajowym poprzeczka zostanie mocno podniesiona w górę.

Konkurencje na pewno będą się powielały – rozkładanie i składanie broni, strzelanie do celu, rzut granatem – ale i dojdzie nam marszobieg z przeszkodami, a więc muszę liczyć się z tym, że będzie transportowanie rannego na noszach czy – jak to w wojsku – przepychanie stara na odcinku stu metrów, czyli sporty bardziej wytrzymałościowo-kondycyjne – mówi Piotr Grzebieniak, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

Na doprowadzenie się do najwyższej dyspozycji mają pół miesiąca. Ostateczne zmagania odbędą się 30 września w Żaganiu, a ściśle na poligonie w Świętoszowie. Zawody będą trwać przez cały tydzień. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.