K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Puchar w dobre ręce

0

Najlepsza podczas XXIII Ogólnopolskiego Biegu Samorządowego „Bursztyn Jarosławca” była drużna z Lęborka. Zdobyty podczas zawodów bursztynowy puchar zostanie przekazany na szczytny cel.

W XXIII Ogólnopolskim Biegu Samorządowym „Bursztyn Jarosławca” reprezentacja Lęborka wystąpiła w trzyosobowym składzie. Izabeli Koiszewskiej oraz radnym Piotrowi i Bożenie Pobłockim udało się wrócić do miasta z oryginalnym pucharem, który otrzymali w klasyfikacji drużynowej za pokonany w rekordowym tempie dystans dwóch kilometrów. Pani Izabela biega od czterech lat, jednak sukcesy pojawiły się dopiero teraz, po wstąpieniu do Stowarzyszenia Klubu 42,2. – W grupie siła – podkreśla biegaczka.

Drużyny startujące w Biegu Samorządowym muszą składać się co najmniej z trzech osób, przy czym wymagana jest obecność przynajmniej jednej kobiety.

Prawdę mówiąc, byliśmy w słabszej drużynie, ponieważ w naszym składzie są dwie kobiety i jeden mężczyzna – mówi Bożena Pobłocka. – Tam się liczyły średnie czasy, a mąż trochę nadrobił wszystko i mieliśmy ponad dwie minuty zapasu w stosunku do drugiej grupy.

Drużyna postanowiła, że przeznaczy bursztynową statuetkę na aukcję na rzecz fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. Wartość nagrody wynosi około trzech tysięcy.

Wspólnie podjęliśmy decyzję, że chcemy tę statuetkę przekazać na szczytny cel – dla naszego hospicjum. Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich państwa, aby zaangażowali się w licytację, która będzie prowadzona na stronie hospicjum – mówi Bożena Pobłocka.

Lęborscy biegacze po raz czwarty brali udział w Biegu Samorządowca, osiągając najwyższe trofeum, a Piotr Pobłocki po raz czwarty zwyciężył indywidualnie w swojej kategorii.

Nie był to jedyny wakacyjny sukces biegaczy osiągnięty w prestiżowych zawodach. Piotr i Bożena Pobłoccy zajęli czołowe miejsca również w Mistrzostwach Polski Masters w Biegu Ulicznym na 10 kilometrów, na trasie z Krynicy-Zdroju do Muszyny, w którym uczestniczyło około dziesięciu tysięcy zawodników. Lęborczanie wystartowali w tzw. życiowej dziesiątce, zdobywając brązowy i złoty medal w swoich kategoriach. Pan Piotr za złoto otrzymał specjalne zaproszenie – pakiet startowy – na halowe mistrzostwa świata, które odbędą się w marcu 2019 roku w Toruniu.

Piotr Pobłocki planuje wykorzystać pakiet startowy uczestnicząc w przyszłym roku w toruńskim biegu na 10 kilometrów podczas 8. Halowych Mistrzostw Świata Masters w Lekkiej Atletyce. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.