K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyłonili najlepszych

0

W Szkole Policji w Słupsku zakończyły się XXV ogólnopolskie mistrzostwa policyjnych par patrolowych. W zawodach udział wzięły 34 najlepsze prewencyjne pary policyjne.

W jedynych takich mistrzostwach w kraju swoje reprezentacje wystawiły wszystkie garnizony prewencji. Zacięta rywalizacja pomiędzy policyjnymi parami trwała trzy dni. Przed mundurowymi postawiono naprawdę wymagające zadania. Każdy etap zmagań podzielony był na konkurencje, które miały na celu poddać próbie sprawność policjantów.

Pierwszego dnia mistrzostw pary prewencyjne brały udział w jednej tylko konkurencji – interwencji policyjnej. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu symulowano według scenariusza określoną sytuację, która mogłaby wydarzyć się podczas codziennej służby. W tym wypadku sędziowie oceniali słuszność decyzji podjętych przez policjantów. Ponadto rywalizacją objęła inne istotne umiejętności w pracy mundurowych. Oczywiście nie zabrakło sprawdzianu celności na strzelnicy, stosowania technik obezwładniających czy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Do najbardziej widowiskowych konkurencji z pewnością należał bieg pościgowy na specjalnie przygotowanym do tego torze z przeszkodami. Tak przygotowane zawody dały pełen obraz umiejętności prezentowanych przez funkcjonariuszy. Po trzech dniach zmagań najlepsi w klasyfikacji generalnej okazali się mundurowi z Białegostoku.

Zwycięzcy otrzymali prestiżowy Puchar Przechodni Prezydenta Rzeczpospolitej. Kolejno na podium uplasowały się dwie pary policyjne z Krakowa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.