K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zatrzymany za paserstwo

0

Policjanci z Lęborka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Przestępstwo to zagrożone jest karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z lęborskiej komendy pracując nad sprawą szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem ustalili i zatrzymali mężczyznę, który dysponował przedmiotami pochodzącymi z tych czynów. Policjanci, w kontenerach i garażach na terenie powiatu lęborskiego, odnaleźli i odzyskali pojazdy, elektronarzędzia i materiały budowlane. Były to przedmioty o łącznej wartości ponad 300 tysięcy złotych. Zostaną one niebawem przekazane prawowitym właścicielom. Zatrzymany 25- latek jest znany lęborskim funkcjonariuszom ze swojej przestępczej przeszłości.

Jak informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku, obszerny materiał dowodowy zgromadzony przez stróżów prawa pozwolił na postawienie 25-latkowi zarzutu paserstwa, za które grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Lęborku na wniosek policji i prokuratury zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.