K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zbierają książki

0

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Mistrzostwa Sportowego prowadzą niecodzienną akcję. Wspólnie zbierają książki, które następnie zostaną przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie.

W ramach akcji „Podaruj książkę, stwórz bibliotekę, spraw radość” młodzież z zespołu szkół przy ulicy Koszalińskiej zbiera beletrystykę dla potrzebujących. Inicjatywa wyszła od samych uczniów, którzy w ten sposób chcą sprawić prezent podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie.

Nasza inicjatywa polega na tym, że w internecie wyszukaliśmy informacje o tej akcji i skierowaliśmy się do naszej pani koordynatorki, zgłaszając potrzebę propagowania czytelnictwa książek nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród osób dorosłych, m.in. z ośrodka w Lubuczewie – mówi uczennica ZSIiMS Sandra Skurnóg.

Pomysł już cieszy się dużą popularnością wśród szkolnej społeczności. Dotychczas uczniowie przekazali ponad 100 książek, a to dopiero początek zbiórki. Organizatorzy zaznaczają, że nie ma kryteriów gatunkowych, ważne, aby przyniesione egzemplarze były w dobrym stanie wizualnym.

Wszyscy mogą przynosić książki – mówi Karolina Pera, nauczycielka języka polskiego – do naszej szkoły przy ulicy Koszalińskiej 9, i to różne pozycje: beletrystyczne, naukowe, nawet harlekiny. Na pierwszym piętrze przy sekretariacie znajduje się skrzynka i tam można taką książkę złożyć.

Uczniowie chcą wyjść z akcją w miasto i zachęcają wszystkich słupszczan do wsparcia ich inicjatywy. Książki można przekazywać do 8 października, zanosząc je do budynku szkoły, a następnie zbiór zostanie przekazany podopiecznym ośrodka. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.