Artur Pelo najszybszy

0

Ponad 110 osób rywalizowało na trasie Rowy – Ustka podczas XXIII Półmaratonu Słowińskiego o Puchar Burmistrza Ustki. Zwycięzcą tegorocznego biegu został Artur Pelo z 7. Brygady Obrony Wybrzeża Słupsk.

Na starcie tegorocznego biegu pomiędzy nadmorskimi miejscowościami Rowy – Ustka stanęło 113 zawodników, wśród nich 23 kobiety i 12 biegaczy 60+. Do pokonania był dystans 21 kilometrów i 97 metrów. Obok znanych i renomowanych biegaczy każdego roku spotkać można osoby debiutujące w półmaratonie. Gościem honorowym był olimpijczyk – maratończyk Jan Huruk, który kilka razy uczestniczył w półmaratonie, ale nigdy go nie wygrał.

W tegorocznym biegu niespodzianki nie było, zaraz po starcie faworyci: Piotr Drwal, Artur Pelo, Paweł Piotraschke czy Norbert Borzęcki ostro ruszyli do przodu, systematycznie gubiąc rywali. Ta czwórka do siódmego kilometra biegła jeszcze w małych odstępach między sobą. Będący tego dnia w doskonalej dyspozycji Artur Pelo na dziewiątym kilometrze wysunął się na prowadzenie, a do niego doskoczył Piotr Drwal. Dwójka ta biegła razem do czternastego kilometra, ale ostrego tempa nie wytrzymał Piotr Drwal. Artur Pelo – żołnierz 7. Brygady Obrony Wybrzeża – w tym biegu był poza zasięgiem konkurentów i samotnie podążał do mety zlokalizowanej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce. Jego czas to jedna godzina, jedenaście minut i dziewiętnaście sekund. Czterdzieści sekund za Arturem Pelą linię mety minął Piotr Drwal z USB Ustka. Na miejscu trzecim z czasem gorszym od zwycięzcy o dwie minuty i czternaście sekund przybiegł Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji Słupsk. Na miejscu czwartym, po blisko pięciu minutach od najlepszego, pojawił się Norbert Borzęcki z Koszalina.

Wśród startujących pań najszybsza była Małgorzata Tuwalska – LKS Zantyr Sztum. Jej czas to 1.28.24. Miejsce drugie z czasem 1.33.08 zajęła Anna Felska z MŻS Wołcza Mała. Czas 1.35.16 osiągnęła Elżbieta Tuwalska koleżanka klubowa zwyciężczyni i zajęła miejsce trzecie. Tuż za podium znalazła się ustczanka Lucyna Kuklińska-Nurkowska.

Każdy uczestnik kończący bieg dekorowany był specjalnym medalem przez Jana Huruka i Stanisława Podlewskiego, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce. Najlepsza trójka zawodników i zawodniczek dodatkowo otrzymała puchar i nagrodę finansową. W komentarzach uczestników biegu najczęściej słychać było, że nadmorski półmaraton Rowy – Ustka to wymagająca trasa, zabójcze podbiegi, a do tego silne podmuchy wiatru od morza, za to wyjątkowa atmosfera. (opr. jwb)