K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nie tylko o transporcie

0

Mieszkańcy powiatu lęborskiego czynnie uczestniczą w akcji Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji do miasteczka ruchu drogowego lęborskiej komendy policji zaproszono dzieci i młodzież.

W miasteczku ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku pojawiły się we wtorek (18 września) dzieci. Najmłodsi uczestniczyli w niecodziennych zajęciach, również praktycznych. Przypomniano im, m.in. zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych, poruszania się rowerem i jego odpowiedniego wyposażenia.

Chcemy spotykać się z grupami dzieci i starszych użytkowników dróg, by przypomnieć zasady bezpieczeństwa istotne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Jednocześnie chcemy zachęcić wszystkich, żeby korzystali z innych środków transportu niż samochód, żeby bezpiecznie poruszali się po drogach powiatu czy to na rowerach, czy też środkami komunikacji miejskiej. Przypominamy o odblaskach, co jest ważne szczególnie teraz, gdy coraz szybciej zapada zmrok.

Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu, który służy lęborskim funkcjonariuszom w pełnieniu codziennej służby, w tym służącego specjalnie do zabezpieczania miejsc wypadku.

Ten sprzęt zrobiony jest z takiego materiału, który w porze nocnej bardzo dobrze widać na drodze – podkreśla asp. sztab. Magdalena Zielke. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od nas. Dbajmy o nasze dzieci, żeby były widoczne i żeby było jak najmniej wypadków.

Działania wpisują się w bogaty kalendarz lokalnych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Do współpracy zaprosiło nas starostwo, a my zaprosiliśmy ochotniczą służbę ratunkową i stowarzyszenie Lew Lębork – dodał asp. Arkadiusz Loda, naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP w Lęborku. Starosta Teresa Ossowska-Szara zaznaczyła, że szereg działań zmierza w kierunku zachęcenia rodziców i dzieci do rezygnacji z korzystania z samochodu i przesiadki na inne środki transportu. Także komunikacji publicznej.

Spotkanie z dziećmi było też okazją do poznania specyfiki pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz pozostałych pionów lęborskiej policji. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.