K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Promile radnego?

0

Lęborscy policjanci zatrzymali wczoraj (18 września) kierowcę, który prowadził pojazd po spożyciu alkoholu. Wiele wskazuje na to, że prowadzącym pojazd w niezgodzie z przepisami jest jeden z radnych podlęborskiej gminy.

Dyżurny lęborskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie w sprawie mężczyzny, który miał przebywać w jednym z barów przy drodze krajowej nr 6 na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska, a następnie prowadzić pojazd prawdopodobnie po spożyciu alkoholu. Osoba zgłaszająca miała zauważyć niepokojące ją zdarzenie we wtorek, 18 września, około godziny 16.

Dyżurny natychmiast w to miejsce wysłał patrol ruchu drogowego – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke, KPP Lębork. Policjanci zatrzymali ten pojazd i wykonali badanie kierowcy, który jechał sam. Był on w stanie nietrzeźwości. Policjanci wykonali swoje czynności, zatrzymali prawo jazdy i teraz mężczyzna odpowie za popełniony czyn może grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Kierowca był mieszkaniec powiatu lęborskiego w wieku 70 lat.

Wiele wskazuje na to, że prowadzącym pojazd w niezgodzie z przepisami był jeden z radnych podlęborskiej gminy. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że miał być również przewodniczącym jednej z komisji. Skontaktowaliśmy się bezpośrednio z radnym, który w rozmowie telefonicznej poprosił nas o późniejszy kontakt. Jednocześnie wykluczył swój udział w incydencie. Dzwoniąc do niego po raz kolejny, telefon odebrał już inny mężczyzna, który stwierdził, że to pomyłka i dodzwoniliśmy się pod niewłaściwy numer. Z kolei przewodniczący rady, jak i wójt gminy stwierdzili, że nie posiadają wiedzy w powyższej sprawie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.