K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Start po słupsku

0

Miasto przygotowuje się do inauguracji kolejnej edycji programu „Wystartuj w Słupsku”. Projekt ten realizowany jest we współpracy z ze słupską spółką Witkac. Pierwsze spotkanie chętnych do uczestniczenia w nim zaplanowano na 24 września.

Słupsk patronuje kolejnej edycji programu „Wystartuj w Słupsku”. Przedsięwzięcie poprzednio realizowane było przy współpracy z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego, a konkretnie Słupskim Inkubatorem Technologicznym. Tym razem partnerem wiodącym jest spółka Witkac. Podczas cyklu spotkań będzie można dowiedzieć się co to jest start-up, jakie formy działalności obejmuje i jakie możliwe są źródła finansowania. Pierwsze spotkanie zaplanowano już w tym miesiącu. Odbędzie się 24 września w Browarii o godzinie 18.

Podczas wieczoru startupowego będziemy mogli porozmawiać, zapoznać się z ideą start-upów, będziemy mogli się zsieciować, bo spotykamy się w takiej nieformalnej atmosferze. Będzie to wyglądało trochę jak niegdysiejsze kawiarenki obywatelskie – mówi Grzegorz Basarab, reprezentujący spółkę Witkac.

Oferta kierowana jest do wszystkich słupszczan. Podczas wieczoru w Browarii gościem specjalnym będzie Joanna Król-Mazurkiewicz, która otworzyła w Słupsku szkołę robotyki dla dzieci. Poprzez zabawę, z wykorzystaniem klocków Lego, mali słuchacze uczą się w niej programowania. Inną inicjatywą słupskiej edukatorki jest także projekt nauki matematyki poprzez doświadczenie. Drugim gościem spotkania startupowego będzie słupszczanin Mariusz Kos, który w Wielkiej Brytanii z powodzeniem – jak informuje Grzegorz Basarab – założył firmę Smart Prospects. Pomaga też polskim uczniom szkół średnich podjąć decyzję o wyborze studiów za granicą.

Pomysły zarówno Aśki, jak i Mariusza poniekąd wpisują się w ideę start-upu, ale to także ludzie, którzy mają doświadczenie w budowaniu własnego biznesu i tym doświadczeniem będą się dzielić – mówi przedstawiciel firmy Witkac.

Program ma przede wszystkim przybliżyć mieszkańcom ideę start-upów, ale też nowoczesne technologie i możliwości ich wykorzystania w działalności gospodarczej. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.