K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oddychać czystym powietrzem

1

W przyszłym tygodniu, 28 września, odbędzie się spotkanie w sprawie krajowego programu „Czyste powietrze”. Będzie ono skierowane do właścicieli lub współwłaścicieli budynków jednorodzinnych.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach krajowego programu „Czyste Powietrze”. W związku z tym w pomorskich gminach organizowane są spotkania. W Lęborku najbliższe z nich będzie miało miejsce w Stacji Kultura, 28 września o godzinie 16.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami budynków jednorodzinnych. Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej, zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących lub nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Generalnie chodzi o wymianę w tych obiektach ogrzewania oraz pokrycie kosztów termomodernizacji.

Szczegółowe informacje na temat dofinansowania znaleźć można na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – www.wfos.gdansk.pl w zakładce „Czyste powietrze”. (opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz

  1. za miast interesować się domami jednorodzinnymi zainteresował bym się smrodem z fam frites bo nie idzie oddychać na mieście a dwa to kurz z cegielni wienerberger ludzie mają w domu pełno różowego pyłu a także przyjżał się jak jest zniszczona i brudna ulica kębłowska bo to tamtędy jeżdżą przeładowane Tiry z gliną

    Pozdrawiam