K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Artystyczne karty kalendarza

0

Od kilku lat Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku wydaje nietuzinkowe kalendarze. Karty przyszłorocznego będą zdobione grafikami młodej lęborskiej artystki – Aleksandry Kreft.

Promowanie lęborskich artystów oraz odkrywanie młodych talentów wpisują się w działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Już wkrótce będzie można poznać twórczość lęborczanki – Aleksandry Kreft.

W przyszłym roku biblioteka wyda kalendarz opracowany przez lęborską artystkę Olę Kreft – zapowiada Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. – Wydajemy kalendarze od, bodajże, 2011 roku. Każdorazowo staramy się stworzyć taki kalendarz, który jest ciekawy i oryginalny. Myślę, że ten na 2019 rok będzie zupełnie wyjątkowy. Są to cudowne grafiki tworzone przez młodziutką artystkę, która ma niezwykły talent. Cieszymy się, że z nami współpracuje. Opracowała nam, między innymi logo do warsztatów piękna.

Praca nad kalendarzem pochłonęła bardzo dużo czasu, ale już jest skończony – mówi Aleksandra Kreft. – Skupiłam się głównie na motywach zwierząt leśnych. Każde zwierzę reprezentuje inny miesiąc. Bardzo się cieszę, że wiele osób będzie go miało w swoim domu i co miesiąc przewracało kartkę z moim projektem.

Aleksandra Kreft ma ściśle sprecyzowane plany na przyszłość. Jest pewna, że rozwija swój talent.

Zaczęło się od tego, że znajomy chciał, żebym mu zaprojektowała barana pod tatuaż – wspomina artystka. – Teraz prosili kolejni i z czasem będzie ich coraz więcej. Tatuaże stały się moją pasją i jestem w trakcie zbierania środków na sprzęt do tatuowania po to, aby móc rozwijać swoje zdolności.

Twórczyni grafik studiuje kulturoznawstwo. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.