K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Charytatywnie z pasta party

0

Stowarzyszenie KreativSport zaprasza na bezpłatną imprezę biegową „Bieg Charytatywny i Pasta Party. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy piątek, 28 września, na terenie stadionu miejskiego.

Bieg Charytatywny i Pasta Party to lokalna forma zawodów biegowych, organizowanych w 12 miastach Polski pod nazwą PKO Bieg Charytatywny. W Lęborku odbędzie się on 28 września już po raz czwarty. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie KreativSport, natomiast głównym sponsorem Bank Polski PKO. W tym roku stowarzyszenie otrzymało także wsparcie finansowe z powiatu lęborskiego. Zawody odbywają się w formie sztafety. Każda sztafeta licząca pięć osób ma do pokonania jak najwięcej okrążeń stadionu miejskiego, które następnie przeliczane na złotówki. PKO przeznacza pulę pieniędzy za każde przebiegnięte okrążenie na posiłki dla dzieci z ubogich rodzin. W Lęborku w 2017 roku najszybsza sztafeta pokonała 43 okrążenia. Łącznie było ich aż 476.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapisy sztafet prowadzone będą na stadionie miejskim od godziny 17.30. Po wspólnej półgodzinnej rozgrzewce nastąpi start biegu. W tym roku dodatkowo wystartują także kijkarze. W wydarzeniu udział może wziąć każdy, ale warunek jest jeden – trzeba przejść minimum jedno okrążenie.

O godzinie 19 zaplanowano zakończenie biegu i marszu nordic walking. Po rozdaniu nagród i pamiątkowych dyplomów na uczestników przedsięwzięcia czekać będzie ciepły poczęstunek, czyli pasta party.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.