K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Drugi kandydat z SLD

1

Zarejestrowany został kolejny kandydat, który ubiegać się będzie o urząd burmistrza Lęborka. Jest nim Jacek Lampart z koalicyjnego komitetu wyborczego SLD Lewica Razem.

W poniedziałek, 24 września, na liście kandydatów na burmistrza Lęborka oprócz Krzysztofa Wetty z Prawa i Sprawiedliwości można było znaleźć nazwisko również drugiej osoby. Jest nim Jacek Lampart z koalicyjnego komitetu wyborczego SLD Lewica Razem. Ugrupowanie wystawia swoich kandydatów również do Rady Miasta Lęborka.

Jestem mieszkańcem Lęborka o 57 lat – mówi Jacek Lampart, kandydat na burmistrza Lęborka. – Urodziłem się tutaj. Po raz pierwszy od 16 lat Sojusz Lewicy Demokratycznej wystawia własna listę kandydatów. Będziemy startowali w trzech okręgach, czyli okręgach nr 1, 2 i 4 oraz ja zostałem delegowany jako kandydat na burmistrza miasta.

Jacek Lampart znany jest mieszkańcom miasta przede wszystkim z prowadzonej działalności handlowej w pobliżu lęborskiego cmentarza. Wykonywana przez lęborczanina praca do komfortowych raczej nie należy, co jednak nie zniechęca go do czynnego udziału w życiu politycznym miasta. Od wielu lat związany jest z jedną partią. Nigdy też nie krył się ze swoimi poglądami.

Powiedzmy sobie szczerze. W 1989 roku, gdy nastąpiła transformacja, Lębork liczył blisko 40 tysięcy mieszkańców. Teraz w Lęborku zameldowanych jest 33 tysiące ludzi, ale mieszka tylko 27 tysięcy. Powodem jest brak pracy. Ludzie młodzi wyjeżdżają z Lęborka. Pozostają emeryci, renciści, trochę kupców i ludzi, którzy tutaj mają pracę. Na dzień dzisiejszy przemysłu na terenie Lęborka, można powiedzieć, praktycznie nie ma. Nie ma zakładów na tyle dużych, żeby zapewnić miastu rozwój. Jeżeli tak dalej pójdzie, to przewiduję, że za 10 lat degradacja liczby mieszkańców może dojść do poziomu 20 tysięcy, a może i poniżej. Staniemy się miastem tylko emerytów, rencistów i urzędników – przewiduje Jacek Lampart.

Zdaniem kandydata na burmistrza miasta, samorząd ma ogromną rolę do spełnienia przede wszystkim w zakresie rozwoju przemysłu.

Specjalna srtrefa ekonomiczna musi bazować na inicjatywie ludzi i inicjatywie samorządu – uważa Jacek Lampart. – Tutaj pięknym przykładem jest Bytów, w którym powstał Drutex. Potężne zakłady, które generują zyski i dla miasta i dla społeczeństwa tego miasta. Można powiedzieć, że Drutex. Można powiedzieć, że Drutex utrzymuje cały Bytów i tego właśnie brakuje w Lęborku.

W środę, 26 września, mija termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz