K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Strzałą do celu

0

Marzena Goike wywalczyła tytuł Mistrza Ligi Północy. To kolejny sukces, po który w tym roku sięgnęła łuczniczka powiatu lęborskiego w prestiżowych turniejach.

Organizatorem Ligi Północ jest Warmińska Grupa Łucznicza. Wydarzenie to cykl sześciu turniejów, które odbywają się od lutego do września na terenie północnej Polski, podczas których wyłoniony zostaje najlepszy zawodnik, czyli Mistrz Ligi Północ. Udział w zawodach, których podsumowanie odbyło się w sobotę (22 września) zakończył się sukcesem łuczniczki z powiatu lęborskiego, Marzeny Goike.

Po podsumowaniu wszystkich turniejów zajęłam pierwsze miejsce – mówi Marzena Goike, Łucznicy Powiatu Lęborskiego. – W poszczególnych zawodach zmieniały się miejsca na podium. Turniej był trudny, bo odbywał się w warunkach leśnych. Strzelaliśmy do figur zwierząt lub do tarcz łuczniczych. W turnieju mamy do dyspozycji jedną strzałę, którą musimy trafić w cel. Są możliwości dwukrotnego poprawiania prób, ale wtedy wyniki drastycznie spadają. Każdy z nas starał się trafić pierwszą strzałą.

Gumowe figury zwierząt były rozmieszczone w miejscach ich naturalnego żerowania. Jeżeli była to wiewiórka, to na drzewie. Mały dziczek schowany w trawie, bóbr w rowie, łasica przyczajona na skraju skarpy. Niektóre cele były tak ustawione, że stanowiły ogromną trudność. Marzena Goike miała problem z dostrzeżeniem bobra. Przy jej wzroście i strzelaniu zza drogi do rowu, w którym ukryty był bóbr, trafienie stanowiło duże wyzwanie.

W lidze wzięli udział przede wszystkim mieszkańcy północnej i środkowej Polski, którzy prezentowali wysoki poziom przygotowania.

Dla mnie ten turniej miał ogromne znaczenie ze względu na poprawę techniki łuczniczej – dodaje Marzena Goike. – Musiałam przyjąć jakąś taktykę, żeby trafić w cel. Musiałam wytrzymać kondycyjnie, bo to jest kilka kilometrów biegania po lesie. Nie dość, że cel trzeba było odnaleźć i trafić, to jeszcze były podejścia, zejścia z górki, konieczność przyjęcia nietypowej pozycji, żeby w cel trafić. Był to fantastyczny turniej organizowany przez Warmińską Grupę Łuczniczą.

Łuczniczce powiatu lęborskiego pozostaje życzyć kolejnych zwycięstw i realizowania pasji. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.