K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wieża z platformą

0

Trwa rozbudowa, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku wieży ciśnień w lęborskim parku Chrobrego. Prace są na zaawansowanym etapie.

Funkcje publiczne, komercyjne i edukacyjne ma zyskać parkowa wieża ciśnień po modernizacji i rozbudowie. Już teraz widać efekty prac związanych z odratowaniem i wyeksponowaniem zabytkowego obiektu, który został zbudowany w 1912 roku. To jedna z około 240 wież postawionych w zaborze pruskim na cześć niemieckiego kanclerza Otto von Bismarcka, prekursora zjednoczenia Niemiec.

Trwa intensywna realizacja projektu Skarby Lęborka – informuje Alicja Zajączkowska z Urzędu Miejskiego w Lęborku. Na wieżę ciśnień mamy 9 milionów, z czego 60 procent stanowi dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego.

Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Rulis z Sierakowic. W wieży będzie, między innymi winda oraz ogólnodostępna platforma widokowa. Budynek ma być oddany do użytku w połowie przyszłego roku.

Robimy wszystko, żeby prace szły zgodnie z planem – zapewnia Alicja Zajączkowska. Chcielibyśmy, żeby roboty budowlane zakończyły się w lutym przyszłego roku. Mam nadzieję, że od lutego do czerwca uda nam się zrobić wszystkie prace aranżacyjne. Projekt wyposażenia wnętrz jest bardzo ciekawy, ale musi być rozłożony na przynajmniej dwuletnią realizację. Myślę, że to co uzyskamy w wieży ciśnień, czyli pomieszczenia wystawiennicze i konferencyjne, będą naprawdę interesujące.

Jest szansa na to, żeby wieża znajdująca się w sąsiedztwie bujnej roślinności parku Chrobrego stała się jedną z większych atrakcji i wizytówek miasta. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.