K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Niebezpiecznie za Lędziechowem

0

W środę, 26 września, za miejscowością Lędziechowo przewrócił się samochód ciężarowy służący do przewozu betonu. W wyniku tego zdarzenia kierowca pojazdu został uwięziony w kabinie.

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło w środę (26 września) około godz. 7.30 w pobliżu miejscowości Lędziechowo w powiecie lęborskim. Samochód ciężarowy przewrócił się na bok, przez co zablokowana została droga. W specjalistycznym pojeździe przewożony był beton. Sytuacja była o tyle trudna, że jego ciężar oceniono na 30 ton. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem został uwięziony w kabinie. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wydobyli mężczyznę z ciężarówki. Na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego. 54-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego nie wymagał hospitalizacji.

Konieczne było jednak podjęcie działań w związku z rozszczelnieniem zbiornika z paliwem. Paliwo zostało przepompowane do innego pojemnika.
W celu podniesienia ciężarówki została wezwana specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego z Gdańska i Tczewa. Przy pomocy dźwigu nie udało się jednak podnieść pojazdu. Do chwili zakończenia środowego serwisu trwały prace związane z udrożnieniem komunikacji. Za spowodowanie tego zdarzenia mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.