K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Niespodziewany kandydat

1

Komitet Wyborczy Wyborców Budżet Obywatelski Reduta Lębork ma swojego kandydata na burmistrza Lęborka. Jest nim Arkadiusz Mielewczyk.

Kampania wyborcza nabiera tempa. Niespodziewanie pojawił się kolejny kandydat na burmistrza miasta. To Arkadiusz Mielewczyk z Komitetu Wyborczego Wyborców Budżet Obywatelski Reduta Lębork.

Arkadiusz Mielewczyk urodził się w Lęborku. W październiku kończy 35 lat. Od ośmiu lat zarządza wielomilionowymi kontraktami budowlanymi na terenie województwa pomorskiego, które współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej. Prowadzi też własną działalność gospodarczą. Lęborczanom znany jestem jako inicjator stworzenia Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. W roku 2014 zostało utworzone stowarzyszenie Lęborski Budżet Obywatelski, któremu Arkadiusz Mielewczyk niezmiennie od czterech lat przewodniczy. Pomaga też zainteresowanym mieszkańcom Lęborka przygotowywać projekty budżetowe. Dzięki tej inicjatywie na terenie miasta powstały m.in. place zabaw, w tym Tęczowa Kraina i Małpi Gaj w parku Chrobrego.

Od dłuższego czasu mieszkańcy Lęborka zachęcali mnie do startu w wyborach samorządowych. Kilka dni temu Komitet Wyborczy Wyborców Budżet Obywatelski Reduta Lębork wyszedł z oficjalną propozycją zgłoszenia mojej osoby w wyborach na burmistrza Miasta Lęborka. Propozycję tę przyjąłem i 25 września moja kandydatura została oficjalnie zgłoszona Miejskiej Komisji Wyborczej. Jeżeli zyskam zaufanie lęborczan będę dążył do tego, aby Lębork był sprawniejszym i tańszym miastem zarządzanym wspólnie z mieszkańcami, a nie miastem, w którym burmistrz zarządza mieszkańcami – poinformował nas Arkadiusz Mielewczyk, kandydat na burmistrza Lęborka.

DyskusjaJeden komentarz