K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kandydatka wśród kandydatów

0

W nachodzących wyborach samorządowych będzie aż pięciu kandydatów rywalizujących o urząd burmistrza Lęborka. W tej piątce jest też jedna kobieta – Bożena Pobłocka z Komitetu Wyborczego Wyborców Lęborczanie.

Znane są już wszystkie nazwiska kandydatów, którzy będą walczyli ze sobą o urząd burmistrza Lęborka. Są nimi: Krzysztofa Wetta z Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Lampart z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem, obecny włodarz miasta – Witold Namyślak kandydujący z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Lęborska, Arkadiusz Mielewczyk z Komitetu Wyborczego Wyborców Budżet Obywatelski Reduta Lębork oraz Bożena Pobłocka z Komitetu Wyborczego Wyborców Lęborczanie. Będzie to jedyna kobieta ubiegająca się o najważniejszy urząd w mieście. Bożena Pobłocka została zarejestrowana w ostatni dzień przyjmowania przez miejską komisję wyborczą kandydatów na burmistrza, czyli w środę – 26 września.

Kandydatka jest radną obecnej kadencji Rady Miasta Lęborka. Od wielu lat interesuje się sprawami samorządowym oraz udzielaniem pomocy osobom, które się do niej o taką zwrócą. Jej pasją jest sport. Na arenie ogólnopolskiej znana jest z sukcesów osiągniętych w prestiżowych zawodach biegowych. Postanowiła kandydować na urząd burmistrza miasta, bo – jak nas poinformowała – wynika to z potrzeby i inicjatywy mieszkańców, którzy okazali jej swoje wsparcie i zaangażowanie w tej sprawie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.