K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Odnowiono budynek pałacowy

0

Zakończyła się termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Stryjewskiego w Lęborku. Dzięki podjętym działaniom odnowiono, między innymi budynek pałacowy.

Przyznanie wielomilionowego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pozwoliło na termomodernizację budynków użyteczności publicznej na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka. Zakończono prace m.in. w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku. Jednym z najtrudniejszych elementów wymagających odnowienia był wchodzący w skład tego kompleksu budynek pałacowy. Teresa Ossowska-Szara, starosta lęborski podkreśla, że roboty przy tym obiekcie wymagały dużego wysiłku oraz szeregu uzgodnień. Rzecz jasna, także z konserwatorem, ale zakres robót realizowany jest w terminie. Łukasz Łudziński ze Starostwa Powiatowego w Lęborku dodaje, że budynek odzyskał dawny blask, a remont przyczyni się zapewne do oszczędności i wygody.

Pani dyrektor ze swoimi pracownikami spisała się podczas tego remontu na medal – podkreśla Teresa Ossowska-Szara. – Są jeszcze pewne rzeczy do zrobienia, między innymi ogródki, ale na pewno wszystko będzie tak, żeby to jak najlepiej służyło mieszkańcom.

Powiat lęborski działania związane z termomodernizacją prowadzi jako lider w partnerstwie z gminami Nowa Wieś Lęborska oraz Łęczyce. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.